Baner z okładką książki Prawie bajki

Prawie bajki

Znalezione obrazy dla zapytania prawie bajki

Edukacja prawna jest niezwykle ważna! Niemal każdego dnia obserwujemy efekty jej braku, i ludzi którzy padli ofiarami własnej niewiedzy. Nareszcie pojawia się pozycja, która pozwala na wprowadzanie młodych czytelników w świat zawiłych prawniczych określeń oraz prawnych definicji i przepisów.

„Prawie bajki” to opowieści, które wprowadzają najmłodszych w świat prawa, uczą podstawowych pojęć oraz pokazują, jak wygląda praca prawnika. Książka, która bawi i uczy, jest też doskonałym pretekstem do dyskusji z dziećmi na temat prawa w codziennym życiu.
Bohaterem jest Oskar, który od zawsze marzył o konsoli, ale rodzice nie chcieli mu jej kupić. Dlatego postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Po kryjomu znalazł w Internecie ciekawą ofertę i zamówił sprzęt. Nie wiedział jednak, że najważniejsze jest często napisane małym druczkiem…

Do projektu zaproszono autora bajek dla dzieci redaktora Jakuba Skworza oraz ilustratora Przemysława Liputa, zaś opieką prawną posłużyli autorowi tekstu prawnicy kancelarii PragmatIQ z Poznania – pomysłodawcy serii.

Warto pamiętać, że nie tylko dorośli natrafiają na problemy prawne. Grożą one również dzieciom, które często są na nie zupełnie nieprzygotowane. Prawie Bajki mają za zadanie w intrygujący sposób tłumaczyć, jak unikać kłopotów i co robić, gdy już się one pojawią. Wyjaśniać najmłodszym takie pojęcia jak mecenas, ustawa czy odsetki. To nieoceniona pomoc dla rodziców w tłumaczeniu kwestii prawnych swoim dzieciom.

Zapraszamy na fanpage na Facebooku oraz na stronę internetową www.prawiebajki.pl. Już niedługo przeczytacie na naszym portalu recenzję Prawie bajek!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content