Na tropie angielskich słówek

Książka obrazkowa Na tropie angielskich słówek to dwanaście bogato ilustrowanych rozkładówek, które zabierają młodych odkrywców w podróż po rzeczywistych i fantastycznych światach. Wyprawa pirackim okrętem, nocne poszukiwanie złodzieja, wycieczka do zoo czy na planetę dziwolągów – w takich miejscach nie może być nudno. Szukanie szczegółów, ukrytych postaci i wymyślanie historii inspirowanych ilustracjami to zabawa na wiele godzin oraz doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji.

Na tropie angielskich słówek – nowość w znanej serii Kapitan Nauka – to wyjątkowe połączenie picture booka ze słownikiem, jednak ilustracje odgrywają tu główną rolę i nie są jedynie graficznym przedstawieniem słówek. Angielskie wyrazy, zwroty i proste zdania pojawiają się na planszach na zasadzie skojarzeń, co sprawia, że czytelnik przyswaja je w naturalny i intuicyjny sposób. Słownictwo dotyczy m.in. liczb, kolorów, pór roku, środków transportu, zabawek, rodziny, dzikich i udomowionych zwierząt, ubrań, emocji oraz części ciała.

Wyjątkowe rysunki do książki wykonało jedenastu polskich ilustratorów, a każdą planszę cechuje niepowtarzalny styl i charakter. Tematy rozkładówek są zróżnicowane pod względem szczegółowości i będą odpowiednie zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci w wieku szkolnym. Trwała i atrakcyjna forma wydania (duży format, gruby karton) sprawiają, że książka może być wartościowym prezentem dla każdego małego tropiciela.

Wszystkie słówka w książce są podane z polskim tłumaczeniem. Dodatkowo można pobrać nagrania z poprawną wymową w formacie mp3 ze strony www.KapitanNauka.pl/natropie.

 

O ilustratorach:

Daria Bidzińska

Studentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Specjalizuje się w litografii, malarstwie olejnym oraz ilustracji dziecięcej. Jej ilustracje oraz rysunki były prezentowane m.in. na Międzynarodowym Triennale Rysunku Studenckiego 2017, Salonie Ilustratorów 2016 w Poznaniu oraz na Polish Design. Tomorrow is today w Mediolanie (www.behance.net/gallery/48329403/Childrens-illustration).

Katarzyna Fus

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją do gier i książek dla dzieci oraz kartek okolicznościowych. Jej ilustracje przedstawiają najczęściej życie w mieście oraz naturę i fantastyczne krainy (www.behance.net/user/?username=katarzynafus).

Katarzyna Kołodziej

Wrocławska ilustratorka, posiadaczka pręgowanego kota oraz królewna, która (jak zresztą każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy.  Skończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Poza organizowaniem własnych wystaw współpracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci (www.krolewnakasia.pl).

Agata Kopff

Urodzona w artystycznej rodzinie. Od dziecka okupowała pobliskie sklepy papiernicze. Jako nastolatka  uległa fascynacji anime. W dorosłym życiu zajęła się grafiką komputerową, by w końcu po latach wrócić do korzeni i znów rysować w pocie czoła. Prywatnie mama jednego dorastającego człowieka i opiekunka stadka szczurków (www.instagram.com/agatakopff/).

Tomasz Kowal

Ukończył wychowanie plastyczne na Uniwersytecie Śląskim (specjalność rzeźba) oraz rękodzieło artystyczne na Małopolskim Uniwersytecie Ludowym we Wzdowie (specjalność wikliniarstwo i malarstwo). Zajmuje się rysunkiem i ilustracją. Na co dzień jest grafikiem i instruktorem – prowadzi warsztaty wyplatania koszyków z wikliny i zajęcia malarsko-rysunkowe dla dorosłych. Jest autorem dwóch książek: „Poradnika początkującego wikliniarza” oraz picture booka dla dzieci w formacie leporello (rozkładana forma publikacji) „Miasto w chmurach, miasto pod ziemią” (www.tomaszkowal.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=14&Itemid=79&lang=pl).

Kamila Kozłowska

Jej pierwsze ilustracje powstały pod wpływem dużej dawki filmów przyrodniczych, japońskiej animacji i komiksów. Były nagradzane na portalach internetowych i w wielu konkursach, m.in. „Zainspirowani Japonią” oraz na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Publikuje w magazynach, takich jak „Computer Arts UK” czy „Soul Magazine” (www.behance.net/gallery/53067195/Sushi-Corner).

Maciej Łazowski

Grafik i ilustrator. Autor komiksów (m.in. „Boska tragedia”, „Głosy w mojej głowie”) i książek dla dzieci (m.in. „Co się dzieje, kiedy śpisz?”). Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Mieszka w Warszawie z żoną Urszulą i świnką morską Drakulą (www.macieklazowski.com).

Marcin Minor

Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na Wydziale Malarstwa. Był uczniem m.in. Antoniego Fałata, Wiktora Zina i Franciszka Starowieyskiego. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym arteterapeutą (Instytut Ericksonowski) i ojcem czwórki dzieci. Ilustruje bajki i baśnie. Do tej pory wydano kilkanaście książek zilustrowanych przez tego artystę (www.behance.net/MarcinMinor).

Robert Romanowicz

Architekt z wieloletnim doświadczeniem. Mieszka we Wrocławiu, gdzie m.in. zajmuje się malarstwem, scenografią oraz ilustracją książkową. Na swoim koncie ma już kilkanaście zilustrowanych przez siebie publikacji. Tworzy plakaty teatralne, ilustracje prasowe oraz instalacje. Zajmuje się fotografią, projektowaniem tunnel booków oraz pop-up booków (www.robertromanowicz.com).

Katarzyna Urbaniak

Ukończyła Wydział Artystyczny lubelskiego UMCS na kierunku edukacja artystyczna. Pracuje jako graficzka, a gdy czas pozwala – maluje. Zajmuje się różnego rodzaju ilustracją – od komiksowych opowieści, przez ilustrację dziecięcą, aż po rysunki dla prasy (katarzynaurbaniak.blogspot.com).

Paulina Wyrt

Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, ilustratorka i reżyserka filmów animowanych. Ilustruje głównie książki dla dzieci. Chętnie bierze udział – także poprzez swoją twórczość – w akcjach promujących adopcje zwierząt. Aktualnie jest w trakcie największego wyzwania zawodowego – autorskiej książki dla dzieci promującej jedno z takich przedsięwzięć (www.paulinawyrt.com).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content