Zbrodnie Robali

Już 27 lutego nakładem Wydawnictwa WAB ukaże się wznowienie książki Amy Stewart „Zbrodnie Robali. Wesz, która pokonała armię Napoleona i inne diaboliczne insekty”. Szacuje się, że w chwili obecnej na świecie znajduje się kwadrylion owadów. To oznacza, że na jednego człowieka przypada ich dwieście milionów – sprytnych, brutalnych, pozbawionych wyrzutów sumienia, głodnych, walczących o przetrwanie. Druga część bestsellera „Zbrodnie roślin” to fascynująca podróż po świecie pełnym najbardziej przerażających i niebezpiecznych robali zamieszkujących naszą planetę.

Doprowadzały ludzi do obłędu. Przepędzały rolni­ków z ich ziemi. Pożerały lasy i miasta. Setkom milionów przyniosły ból, cierpienie i śmierć.Owady mają zdolność zmieniania biegu historii. Do zbrodniarzy należą m.in.mrówki, których ukąszenie boli jak rana postrzałowa, termity zżerające spoiwa murów przeciwpowodziowych wokół Nowego Orleanu, pchły, które przyniosły do Europy czarną śmierć. Przy nich japońskie chrząszcze siejące spustoszenie w przydomowych ogródkach wydają się całkiem przyjazne. Historie, która opowiada Amy Stewart bywają groteskowe, niektóre tragiczne, ale w każdym przypadku zmyślność i siła wielonogów budzi prawdziwy podziw.

Nowe wydanie „Zbrodni robali” to pięknie wydana ifascynująca lektura. Autorce udało się dotrzeć do najbardziej wstrząsających i fascynujących opowieści z królestwa wielonogów. Okazuje się, że te mogą mieć naprawdę perwersyjne życie seksualne. Dzięki temu, że Amy Stewart nie jest lekarką ani uczoną, a pisarką, książkę czyta się jak najlepszy thriller.

„Czytam tę książkę i wszystko mnie swędzi” Dave Davies, NPR

Amy Stewart (ur. 1969) – pisarka i dziennikarka amerykańska. Studiowała na Uniwersytecie Teksańskim. Publikowała w „New York Timesie”, „San Francisco Chronicle”, „Garden Design”. Poza Zbrodniamiroślin(2009; W.A.B. 2011) iZbrodniamirobali (2011) wydała m.in.: From the Ground Up: The Story of a First Garden (2002), The Earth Moved: On the Remarkable Achievements of Earthworms (2005), Flower Confidential: The Good, the Bad, and the Beautiful (2008).

 

Wydawnictwo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content