Baner z okładką książki genETYCZNE gry w Cafe Nauka!

genETYCZNE gry w Cafe Nauka!

27. maja 2014 roku o godz. 18.00 w kawiarni PAUZA w Małopolskim Ogrodzie Sztuk odbędzie się organizowane przez Uniwersytet Jagielloński kolejne spotkanie pod hasłem Cafe Nauka – tym razem poświęcone genetyce (wstęp jest bezpłatny).

Richard Dawkins, jeden z najlepiej rozpoznawalnych współczesnych biologów, twierdzi, że jesteśmy tylko opakowaniem dla genów, maszyną, która ma umożliwić ich przetrwanie i rozprzestrzenianie się. Nawet podchodząc ostrożnie do takiej opinii, musimy uznać, że współcześnie genetyka jest jedną z tych dziedzin nauki, która rozpala ogromne emocje, nadzieje i kontrowersje, nie tylko wśród samych badaczy, ale i osób spoza środowisk akademickich. O naukowych oraz społecznych aspektach genetyki porozmawiamy na kolejnym spotkaniu z cyklu Cafe Nauka.
www.uj.edu.pl, http://www.uj.edu.pl/
cnW dyskusji o kwestiach związanych ze współczesną genetyką udział wezmą prof. Jolanta Jura z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, która zajmuje się w swoich badaniach m.in. genetycznym uwarunkowaniem chorób oraz dr Marta Soniewicka z Wydziału Prawa i Administracji UJ, która prowadzi badania na temat etycznych i prawnych standardów genetyki reprodukcyjnej.

Tym razem tematem prezentacji i dyskusji będą różne oblicza genetyki: biologiczne (podstawy genetyki, co nam daje wiedza genetyczna) oraz społeczne (korzyści i ryzyko, uregulowania prawne, podziały społeczne).

Na Cafe Nauka zapraszają organizatorzy – CITTRU oraz Dział Promocji i Informacji UJ

więcej informacji znajduje się tutaj www.uj.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content