Baner z okładką książki Szkolenie w Poznaniu: Jak promować archeologię?

Szkolenie w Poznaniu: Jak promować archeologię?

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu rozpoczyna nowy, ciekawy projekt pt. „Cyfrowy archeolog”!

Jak mówić o archeologii by budzić zainteresowanie odbiorców? Jak prezentować wyniki badań lub działalność instytucji zajmujących się tą fascynującą nauką? Jak wykorzystywać media do poszukiwania sponsorów i pozyskiwania wsparcia opinii publicznej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać dzięki udziałowi w projekcie.

Jest to cykl trzydniowych warsztatów szkoleniowych poświęconych promocji archeologii w mediach, także elektronicznych. Projekt zakończy się publikacją podręcznika promocji archeologii, który będzie można pobrać bezpłatnie również w formie e-booka.

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu„Cyfrowy archeolog” to projekt, który polegać ma na przygotowaniu warsztatów szkoleniowych w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, dotyczących promocji archeologii w nowych mediach. Warsztaty te skierowane będą do osób pracujących w organizacjach archeologicznych (instytuty PAN, urzędy ochrony zabytków, ośrodki akademickie, muzea, fundacje i stowarzyszenia z całej Polski), które zajmują się promocją tych placówek, komunikacją zewnętrzną oraz Public Relations. Celem projektu jest poprawa umiejętności tych osób w zakresie kształtowania wizerunku instytucji w mediach masowych. Zdaniem organizatorów, obecnie nie są one wystarczające, a archeolog kojarzony jest często błędnie z poszukiwaczem skarbów lub badaczem dinozaurów.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – priorytet: Edukacja medialna i informacyjna. Projekt prowadzi mgr Szymon Zdziebłowski – pracownik muzeum i dziennikarz.

Szkolenie odbędzie się w dniach 13-15 września w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu (ul. Wodna 27). Formularz rejestracyjny będzie dostępny na stronie Muzeum od 15 lipca. Liczba miejsc jest ograniczona!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content