Baner z okładką książki Skąd wziął się człowiek ? Spotkanie z Tomaszem Rożkiem

Skąd wziął się człowiek ? Spotkanie z Tomaszem Rożkiem

Bez-nazwy-1Jeden z najbardziej znanych popularyzatorów nauki w Polsce – Tomasz Rożek już w czwartek, 26 listopada, spotka się z czytelnikami. W Empiku w katowickiej Silesii opowie o ewolucji człowieka, o tym, kim jesteśmy teraz oraz o naszej przyszłości. Właśnie ukazała się jego najnowsza książka Człowiek (wyd. W.A.B).

To druga część trylogii, w której autor przeprowadza czytelnika przez wszystkie skale wszechświata, od rzeczy największych, do najmniejszych. W pierwszej części – „Kosmosie”, opisywał wszystko to, co większe od człowieka. Teraz skupił się na nas samych.

„Człowiek” nie jest atlasem anatomicznym, ani kompendium wiedzy. Książka stanowi próbę odpowiedzi na fundamentalne pytania: kim jesteśmy, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy? Jako dziennikarz naukowy, Rożek przygląda się tym zagadnieniom z nieskrywanym zafascynowaniem. Oprócz wywiadów z naukowcami, w książce znajdziemy wiele ilustracji i infografik tłumaczących najbardziej skomplikowane zagadnienia, a także setki mało znanych ciekawostek.

Tomasz Rożek – fizyk, dziennikarz naukowy, szef działu „Nauka i Gospodarka” w „Gościu Niedzielnym”. Współpracował m.in. z „Gazetą Wyborcza”, „Światem Wiedzy” i „National Geographic”. Jest autorem popularnego vloga „Nauka. To lubię”, prowadzi cykl „Nauka jest wszędzie” w Dzień Dobry TVN. W 2010 roku wydał swoją pierwszą książkę „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi” uznaną za najlepszą lekturę popularno-naukową 2011 roku.

26 listopada, godz. 18:30

Empik Silesia

Katowice, ul. Chorzowska 107

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content