Baner z okładką książki Warsztaty dla dzieci w krakowskim Muzeum Archeologicznym

Warsztaty dla dzieci w krakowskim Muzeum Archeologicznym

10710628_801583549891863_7792670196092338879_nMuzeum Archeologiczne w Krakowie prowadzi szereg zajęć edukacyjnych o charakterze warsztatowym. Ofertą skierowaną do najmłodszych gości placówki jest cykl: Niedzielne Warsztaty Historyczne dla Dzieci. Na październik 2014 r. muzeum przygotowało warsztaty poświęcone tajemniczym, starożytnym systemom pisma – hieroglificznemu i klinowemu.

19 października Muzeum Archeologiczne w Krakowie zaprasza na warsztaty HIEROGLIFY – ŚWIĘTE PISMO STAROŻYTNYCH EGIPCJAN.

Starożytni Egipcjanie spisywali święte księgi, opisywali osiągnięcia faraonów, obserwacje astronomiczne czy nawet emocje za pomocą hieroglifów. Przez wieki umiejętność ich zapisywania i odczytywania zanikła – były jedynie pięknymi, tajemniczymi znakami. Odczytanie pisma umożliwiło poznanie wielu aspektów historii, wierzeń i życia codziennego starożytnych Egipcjan.

W ramach warsztatów młodzi odkrywcy poznają oryginalne zabytki pokryte pismem hieroglificznym, zaś w części praktycznej sami postarają się odtworzyć na glinianych tabliczkach znaki hieroglificzne.

scrolls-2-cuneiformsNatomiast 26 października odbędą się warsztaty HISTORIA ZAPISANA W GLINIE. ZAPOMNIANI SUMEROWIE.

Wprowadzeniem do poznania pisma i dziejów starożytnej Mezopotamii będzie prezentacja multimedialna, w której ukazane zostaną odkryte przez archeologów relikty zaginionych cywilizacji. Następnie uczestnicy warsztatów będą samodzielnie odtwarzali pismo klinowe na tabliczkach glinianych i wykonywali ozdoby na wzór odkrytych przez archeologów przedmiotów sztuki sumeryjskiej.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 roku życia. Koszt zajęć 10 zł. od dziecka

Zgłoszenia przyjmuje Dział Oświatowy MAK
tel. +12 4227100, +12 4227560 w. 43, 50

serwis Muzeum Archeologicznego w Krakowie

Fotografie z warsztatów, które odbyły się w Muzeum Archeologicznym w Krakowie (źródło: serwis internetowy MAK)

Kategorie wiekowe: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content