Baner z okładką książki 10 Mądrych Książek dla młodych odkrywców

10 Mądrych Książek dla młodych odkrywców

Nie ma bardziej rozwijającej rozrywki dla dziecka niż czytanie książek! Szczególnie w towarzystwie rodziców, którzy pomagają mu zrozumieć zawiłości naszego świata. To w rękach każdego rodzica spoczywa klucz do odkrywania pasji i talentów dziecka i rozwijania jego zainteresowań. Tym kluczem są oczywiście książki i książeczki opisujące trudne zagadnienia naukowe w przystępny i zrozumiały sposób. Zadaniem rodzica jest poszukiwanie tych najlepszych publikacji i obdarowywanie nimi swojego małego odkrywcy. Ten krótki spis to właśnie podpowiedź dla rodziców, poszukujących Mądrych Książek dla swojej pociechy!

Czytanie dziecku to najlepsza i najtańsza inwestycja w jego przyszłość!Kampania: Cała Polska czyta dzieciom, http://www.calapolskaczytadzieciom.pl

 

Z-tata-w-przyrode-8412-1Z tatą w przyrodę (Wojciech Mikołuszko)

Wszyscy młodzi odkrywcy uwielbiają wyprawy i wycieczki! Zwłaszcza te, podczas których można zgłębiać tajemnice zwierząt, roślin i przyrody nieożywionej. W tej książeczce opisano podróż śladami dzikich gęsi, liczenie kropek u biedronek oraz poszukiwanie „bezdomnych” pszczół. I wiele, wiele innych ciekawych przygód i niespodzianek czekających w lesie i na łące. Czas na wyprawę!

 

profesor-astrokot-odkrywa-kosmos-b-iext25875683Profesor Astrokot odkrywa kosmos (Dominic Walliman (tekst), Ben Newman (ilustracje))

Kosmos wydaje się taki odległy i niedostępny… Ale w towarzystwie profesora Astrokota można odkryć jego tajemnice w kilka wieczorów! Wspaniała propozycja dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć czy w komosie są diamenty i gdzie szukać pozaziemskich cywilizacji. Wskakuj do rakiety i startuj z profesorem Astrokotem!

Fontanna-z-coli-i-reka-potwora-33-szalone-eksperymenty-o-ktorych-nauczyciel-fizyki-milczy-jak-grob-7159-1Moje pierwsze eksperymenty. Małe eksperymenty z wielkim skutkiem (Christina Braun, Ute Diehl)

Każdy mały odkrywca zadaje mnóstwo pytań. Dzięki tej książce znajdziecie drogę do znalezienia odpowiedzi na pytania o to jak działa nasz świat. To proste eksperymenty dotyczące roślin, zwierząt, żywiołów, pogody, kolorów, dźwięku i techniki (pogrupowane na cztery kategorie wiekowe – od 0 do 6 lat) pozwolą dotrzeć do sedna sprawy czyli wiedzy niezbędnej do rozwoju zainteresowań i umiejętności młodego człowieka. Na takie eksperymenty warto znaleźć czas!

Bardzo-ilustrowana-historia-wynalazkow-6915-1Bardzo ilustrowana historia malarstwa (Abigail Wheatley)

Książka opisuje dzieje malarstwa od czasów najdawniejszych po najnowsze. Prześledzimy dzięki niej historię artystów i ich działań, od rysunków na ścianach jaskiń po arcydzieła współczesnych artystów. Mnóstwo ilustracji i ważnych informacji, które najlepiej czytać i oglądać w towarzystwie rodziców! Pozycja obowiązkowa dla wszystkich małych artystów!

 

ksiazka_385944_9788378442875_ciekawe-dlaczego-zbudowano-piramidy-i-inCiekawe dlaczego…zbudowano piramidy i inne pytania na temat starożytnego Egiptu (Steele Philip)

Tajemnice egipskich piramid i mumii fascynują małych iduzych odkrywców. W tej niepozornej książeczce znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących starożytnej cywilizacji nad Nilem. To może być początek wspaniałej przygody i dalszego pogłębiania zainteresowań historią i archeologią. Nie zwlekaj – zabierz swoją pociechę w tą niezwykłą podróż!

 

mapy-b-iext12198157Mapy – obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata (Daniel Mizieliński, Aleksandra Mizielińska)

Jak szybko odbyć podróż dookoła świata poznając jednocześnie jego mieszkańców i kulturę? Trzeba mieć książkę „Mapy” i gotowe! Dzięki niej znajdziesz się w Meksyku i w Australii, w zimnej Finlandii i gorącej Kenii. Zobaczysz kto mieszka w najdalszych zakątkach świata. A może kiedyś młody poszukiwacz przygód odbędzie taką podróż naprawdę…?

 

Trzesienia-ziemi-i-wulkany-Poszukiwacze_Lin-Sutherland,images_product,3,978-83-7844-188-5Trzęsienia ziemi i wulkany (Lin Sutherland)

Potężne siły natury potrafią niszczyć całe miasta i zabijać wielu ludzi w ciągu jednej chwili. Mimo rozwoju techniki i nowoczesnego sprzętu nie jesteśmy w stanie zapanować nad wulkanami i trzęsieniami ziemi. Czym są i dlaczego nas zaskakują? Z tej książki dowiesz się wszystkiego na ten temat! Nieokiełznane moce naszej planety czekają na małych naukowców!

 

prehistoria-obrazkowa-encyklopedia-dla-dzieci-m-iext8441302Prehistoria. Obrazkowa encyklopedia dla dzieci (Deraime C., Beaumont E.)

Czy wiecie dlaczego Steven Spielberg nakręcił film pod tytułem Park Jurajski? Albo skąd wiemy jaki kolor skóry mieli nasi przodkowie lub dlaczego i jak ogień usprawnił broń? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących odległej przeszłości człowieka znajdziecie w tej książce! Być może okaże się, że odległa przeszłość człowieka jest naprawdę fascynująca i wcale nie taka…prehistoryczna!

darwin-i-prawdziwa-historia-dinozaurow-b-iext6314409Darwin i prawdziwa historia dinozaurów (Luca Novelli)

Nie jest łatwo mówić młodym odkrywcom o teorii ewolucji, nad którą prace zapoczątkował Karol Darwin, próbując odpowiedzieć na pytania o pochodzenie człowieka. Przez całe życie kolekcjonował on skamieniałości i przebadał setki zwierząt należących do wymarłych gatunków. Dzięki tej książce zobaczymy jak dinozaury mają się do odkryć Darwina i pomożemy młodemu naukowcowi poznać sekrety najważniejszej teorii w dziejach nauki!

 

Bez-nazwy-1Ale patent! (Małgorzata Mycielska)

Niezwykły przegląd dawnych i współczesnych wynalazków, które zmieniły świat….zaraz zaraz…ale jak lodowa płyta gramofonowa czy latający rower mogły zmienić świat!? Nieeee…one nie zmieniły świata, ale za to dostarczyły swoim wynalazcom mnóstwa zabawy i kreatywnej rozrywki! Bo przecież nie ma rzeczy niemożliwych dla prawdziwego wynalazcy!

Kategorie wiekowe: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content