Uniwersytet Jagielloński patronem Mądrych Książek!

Uniwersytet Jagielloński patronem Mądrych Książek!

uj_logoJuż starożytni wiedzieli doskonale, że warto mieć potężnych protektorów! Dla inicjatywy promującej naukę i popularyzującej wiedzę naukową nie może być potężniejszego i znakomitszego patrona niż najstarsza, renomowana polska uczelnia czyli Uniwersytet Jagielloński! Z dumą informujemy, że władze UJ postanowiły objąć swoim wsparciem naszą działalność!

Uniwersytet Jagielloński to nie tylko „świątynia nauki”, ale także prężny ośrodek popularyzacji nauki i promowania polskich osiągnięć naukowych. Od lat mają tutaj miejsce inicjatywy, których efektem jest przekazywanie wyników badań i działalności naukowców szerokiej publiczności. To tutaj powstaje szereg ważnych publikacji takich jak np. „Promosaurus” czyli niezwykłe wydawnictwo przeznaczone dla naukowców szukających pomocy w promowaniu swoich badań i wszystkich zachwyconych pięknem nauki. Inne wydawnictwa to m.in. „NIMB” poświęcony nowoczesnemu obliczu nauki i jej popularyzacji oraz „Projektor Jagielloński” opowiadający o pracach badawczych naukowców reprezentujących Uniwersytet Jagielloński. Dzięki tym publikacjom naukowcy uzyskują pomoc nie tylko w budowaniu swojego wizerunku, ale przede wszystkim uczą się jak opowiadać o tajemnicach i pięknie otaczającego nas świata, nieustannie wyjaśnianych przez naukę. Pracownicy UJ angażują się także w organizację wielu znanych wydarzeń popularyzatorskich. Uczelnia aktywnie bierze udział w Nocy Naukowców, przygotowuje konferencje, szkolenia i spotkania poświęcone tej tematyce. Jednym ze cafe-nauka170sztandarowych projektów UJ promujących wiedzę naukową jest prowadzony od 2012 roku cykl spotkań otwartych pod hasłem Cafe Nauka, w ramach którego zaproszeni goście rozmawiają o najciekawszych problemach naukowych i nowoczesnych metodach badawczych. Już niedługo, w połowie grudnia, odbędzie się kolejne spotkanie tej popularnej serii, organizowane także z udziałem naszego serwisu!

Współpraca z Uniwersytetem Jagiellońskim jest dla nas dużym wyróżnieniem i zobowiązuje nas jeszcze aktywniejszej działalności! Dziękujemy za docenienie naszej pracy i pasji! Obiecujemy nie zawieść zaufania i ciężko pracować ku chwale nauki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content Google+