Blogi naukowe – Growing With Science

Blogi naukowe – Growing With Science

gwsCzasami każdy z nas żałuje, że nie miał w szkole dobrych nauczycieli. Bo choć i tacy w naszym kraju zapewne gdzieś istnieją to jednak trudno ich spotkać… A już niemal niemożliwe jest spotkanie tak niezwykłego nauczyciela biologii jakim jest Roberta Gibson.

Autorka bloga „Growing with science” zdobyła wykształcenie w zakresie biologii lasu w SUNY College of Environmental Science and Forestry oraz w zakresie entomologii w Cornell University. Pracowała przez wiele lat jako nauczycielka biologii na różnych szkołach lokalnych by w końcu przyjąć stanowisko naukowo-badawcze w University of Arizona. Brała także czynny udział w nauczaniu ogrodnictwa w ramach programu Mistrz Ogrodnik. Opracowała również zbiór scenariuszy lekcji na temat pszczół miodnych. Roberta Gibson wspiera także indywidualne nauczanie dzieci w domu i jak sama o sobie pisze jest nałogowym blogerem i bibliofilem.

Na swoim blogu, który jest skierowany głównie do młodych czytelników, opisuje szereg zjawisk i elementów biologii naszej planety. Zaprasza też do wykonywania domowych eksperymentów naukowych i samodzielnego odkrywania tajemnic świata przyrody. Co bardzo ważne autorka recenzuje także mnóstwo publikacji przyrodniczych kierowanych do dzieci bo jak uważa nie ma nic przyjemniejszego niż wyszukiwanie książek dla młodych odkrywców. W pełni się z nią zgadzamy! 🙂

 

Blog i social media Roberty Gibson

Blog
http://blog.growingwithscience.com/
Twitter https://twitter.com/ScienceAntics
Facebook https://www.facebook.com//Growingwithscience?_rdr=p
Pinterest https://www.pinterest.com/sandverbena/
Google +
https://plus.google.com/107420731499056340747/posts

 

Nasze wrażenia

Pierwsze wrażenie: #WOW #FAJNYPOMYSŁ #MNÓSTWOTREŚCI #ROBAKTYGODNIA:)

Drugie spojrzenie: #ZABAWANAUKĄ #WAŻNETREŚCI #DLAMIŁOŚNIKÓWPRZYRODY

Analiza: #BARDZOPRZYDATNE #BIOLODZYKOCHAJĄ #ŚWIETNEILUSTRACJE

Konkluzje: #SUPERBLOG #NAUKATOZABAWA #NAUKAWCIĄGANASJAKDZIECI

Autor

archeolog - egiptolog, popularyzator nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Google+