Baner z okładką książki Festiwal literatury dla dzieci

Festiwal literatury dla dzieci

W poniedziałek 12 maja w Krakowie rozpoczyna się wyjątkowe wydarzenie promujące literaturę – Festiwal Literatury dla Dzieci. Organizatorzy reklamują je jako festiwal na miarę XXI wieku, podczas którego przez 18 dni (w tym 7 w Krakowie) obędzie się aż 100 spotkań i warsztatów.
Goście festiwalu to m.in. Martin Widmar, Åsa Lind, Andrzej Maleszka i Iwona Chmielewska. Za czytanie najmłodszym weźmie się również Prezydent Miasta Krakowa…

Cel jaki stawiają przed sobą organizatorzy to „ożywienie książek” i wciągnięcie uczestników do świata wyobraźni. Większość wydarzeń ma mieć aktywną formę warsztatów i spotkań z ciekawymi ludźmi. Odbędą się też prezentacje ilustracji do książek, a autorzy zachęcą dzieci do wspólnego odkrywania literackich światów.

Festiwal ma mieć charakter interdyscyplinarny, a jego formuła ma obejmować szeroki wachlarz aktywności, od artystycznych do popularnonaukowych.

Kolejne miasta na festiwalowej mapie to: Warszawa (21- 25 maja) i Wrocław (26 maja – 1 czerwca).

Z pełnym programem można zapoznać się na oficjalnej stronie festiwalu:  www.fldd.pl.

Gorąco polecamy!

Kategorie wiekowe: ,