Baner z okładką książki Celtica czyli Celtowie bez tajemnic

Celtica czyli Celtowie bez tajemnic

http://www.starozytnosci.pl/wp-content/themes/starozytnosci/images/header.pngW styczniu br. ukazał się trzeci tom serii CELTICA. Jest to periodyk wydawany z inicjatywy grupy pasjonatów, którzy postanowili wzbogacić rodzimy rynek wydawniczy o wydawnictwa z historii starożytnej, przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców.

Celem projektu CELTICA jest propagowanie wiedzy o historii i kulturze Celtów w dobie antyku i wczesnego średniowiecza. W tegorocznym numerze znalazło się 8 artykułów, a wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. dzieje królestwa Atrebatów (Michał Faszcza), wyniki badań archeologicznych z oppidum Bibracte (Tomasz Bochnak, Kalina Kulikowska) czy garncarstwo lateńskie z ziem polskich (Marcin Bohr).

Uważam tom przedstawiony do oceny za bardzo wartościowy i wart opublikowania. Zawiera obszerne teksty, które sporo wnoszą do stanu wiedzy na temat szeroko pojętej Celtyki, są niezwykle pożyteczne dla polskiego Czytelnika, zainteresowanego starożytnościami celtyckimi.

dr hab. Artur Błażejewski, prof. UWr

Więcej informacji można uzyskać na stronie wydawcy: http://tetraerica.pl/pl/p/Celtica.-Studia-z-dziejow-Celtow-t.-III/325

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content