Gdzie ten ptak?

Fot. Mirka Kwiecińska

Nakładem Wydawnictwa AWM ukazała się właśnie edukacyjna książka poświęcona niezwykłemu światowi ptaków. Jej nowatorska forma – połączenie informacji z zadaniami i grą planszową – gwarantuje nie tylko solidną porcję wiedzy, ale także znakomitą zabawę dla całej rodziny. Mądre Książki są patronem tej publikacji.

Książka zabiera w świat skrzydlatych stworzeń, których różnorodność jest niezwykła. Frapujące informacje o ptakach krajowych oraz zalatujących do Polski zdobią fantastyczne ilustracje, wiernie odzwierciedlające ich wygląd. Każdy temat dotyczący grupy zwierząt składa się z planszy informacyjnej oraz planszy na spostrzegawczość, na której trzeba odszukać wskazaną liczbę osobników poszczególnych gatunków. W razie wątpliwości można skorzystać z odpowiedzi na końcu książki. Publikacja podpowiada również, jak obserwować ptaki oraz jak im pomagać. Urozmaiceniem lektury jest tematyczna gra planszowa dla całej rodziny.

Książka 

  • ćwiczy spostrzegawczość
  • rozbudza ciekawość
  • wzbogaca wiedzę
  • uczy szacunku do przyrody
  • rozwija słownictwo
  • zachęca do kreatywności

Patronat
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
National Geographic Odkrywca
Mądre Książki

Seria „Wysil wzrok”
Niesamowita seria książek edukacyjnych, której wyróżnikiem są realistyczne ilustracje oraz plansze na spostrzegawczość. Publikacje są pięknie wydane w dużym formacie i twardej, uszlachetnionej oprawie. Świetny pomysł na prezent nie tylko dla małych i dużych pasjonatów przyrody, lecz także dla każdego, kogo chcemy zainteresować światem zwierząt!

źródło ilustracji: profil Wydawnictwa AWM w portalu Facebook

 

Wydawnictwo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content