„Z NAUKĄ PRZEZ WIEKI” czyli XIV krakowski Festiwal Nauki

„Z NAUKĄ PRZEZ WIEKI” czyli XIV krakowski Festiwal Nauki

Festiwal Nauki, który odbywa się od 14 lat w Krakowie to impreza popularyzatorska, zdobywająca corocznie nowych fanów. Tym razem odbędzie się w dniach od 21 do 24 maja.
Już po raz czwarty głównym koordynatorem wydarzenia jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. W tym roku festiwalowi towarzyszy hasło „Z nauką przez wieki”. Jest to nawiązanie do obchodzonego obecnie jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Krakowski Festiwal nauki jest imprezą plenerową, która na trwałe wpisała się w krajobraz Krakowa. Odbywa się na płycie Rynku Głównego, przyciągając wielu mieszkańców i turystów. Program poprzedniego festiwalu obejmował 1000 pozycji i spotkał się z doskonałym przyjęciem, żądnej wiedzy, publiczności.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się wydarzeniem sportowym – „Bieg po wiedzę”, który odbędzie się 21 maja zostanie rozegrany na krakowskich Błoniach. Jest to punkt programu skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz studentów krakowskich uczelni wyższych. Kolejny ważny punkt programu – koncert inaugurujący festiwal – został przygotowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie zaś spektakl finałowy przez Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Festiwalowe namioty staną podobnie jak w latach ubiegłych, na Rynku Głównym oraz przy ulicy św. Anny. Studenci i naukowcy będą w nich prezentować swoje dziedziny nauki, będą eksperymentować i wykonywać pomiary. Będzie także okazja do rozmów ze specjalistami i adeptami różnych dyscyplin naukowych. Uczestnicy będą też mieli możliwość zwiedzenia wielu placówek naukowych oraz wzięcia udziału w warsztatach i wykładach organizowanych jako wydarzenia towarzyszące festiwalowi.

Festiwal rozpocznie się we czwartek (22 maja) i potrwa do soboty (24 maja). Prezentacje będą dostępne w godzinach 11.00 – 18.00 (UWAGA w sobotę tylko do godz. 17.00).

SERWIS INTERNETOWY FESTIWALU NAUKI 2014

Autor

archeolog - egiptolog, popularyzator nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Google+