Baner z okładką książki Tydzień Mózgu w Tychach!

Tydzień Mózgu w Tychach!

Już za kilkanaście dni rozpocznie się Tydzień Mózgu – tym razem zapraszamy na cykl spotkań i wykładów, które po raz pierwszy odbędą się w Tychach! Koniecznie zarezerwujcie sobie czas!

Tydzień Mózgu organizowany jest od 1999 r. w Krakowie w ramach międzynarodowego Brain Awarness Week. Inicjatywa ta pierwszy raz miała miejsce w latach 1997 – 1998 w Warszawie i był to wówczas Dzień Mózgu, który organizowany był na świecie przez DANA. Z roku na rok do akcji włączały się kolejne miasta. W tamtym roku Tydzień Mózgu odbywał się w kilkunastu miastach, m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Trójmieście, Sosnowcu. Mądre Książki i Fundacja Euklidesa są patronem tyskich Dni Mózgu w 2017 roku!

Impreza ta ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z prawidłowym i patologicznym funkcjonowaniem mózgu oraz podkreślenie konieczności badań w tej dziedzinie ze względu na duży wpływ zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu na jakość życia. Wydarzenie ma także na celu popularyzację nauki i stwarza możliwość do dyskusji nad obecnym stanem wiedzy na temat mózgu.

Termin: 13 – 19.03.2017 r.
Wykłady: codziennie o godz. 17:00
Miejsce: sala konferencyjna – Architektonicznego Biura Projektów „AB-Projekt”
Wstęp: wolny

PROGRAM

WYKŁAD 1 – poniedziałek (13.03.2017 r., godz. 17:00). Techniki neurobrazowania mózgu – gdzie mieszkają nasze emocje?
Wykładowca: Lek. med. Jolanta Pasek-Talik
Specjalista neurolog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta w trakcie szkolenia do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, asystent psychodramy

• MENS-SANA Ośrodek Pomocy Psychologicznej, Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Tychach

POBIERZ BILET

WYKŁAD 2 – wtorek (14.03.2017 r., godz. 17:00). Zdrowe ciało, zdrowy umysł – wpływ ćwiczeń QiGong i TaiChi na funkcjonowanie mózgu (EBM).
Wykładowca: Lek. med. Bartosz Chmielnicki
Lekarz, akupunkturzysta, twórca Akademii Akupunktury Compleo, prowadzi™ autorskie zajęcia z akupunktury w ramach studiów podyplomowych „Medycyna Bólu” dla lekarzy

• Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego, Uniwersytet Jagielloński
  • Akademia Akupunktury Compleo, Uniwersytet Jagielloński
  • Poradnia Leczenia Bólu Przewlekłego w Tychach
  • Compleo Terapie Naturalne

POBIERZ BILET

WYKŁAD 3 – środa (15.03.2017 r., godz. 17:00). Granica pomiędzy normą a patologią – idee nadwartościowe w pomaganiu innym. Nadmierna wrażliwość, zbawianie, wypalenie.
Wykładowca: Dr n. med. Jakub Paliga
Psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta Naukowej Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej

• Oddział Leczenia Nerwic w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii w Katowicach-Ochojcu
    – Górnośląskie Centrum Medyczne
  • Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
  • Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej

POBIERZ BILET

WYKŁAD 4 – czwartek (16.03.2017 r., godz. 17:00.) Wpływ diety na aktywność mózgu oraz reakcje emocjonalne.
Wykładowca: Dr n. med. Magdalena Golachowska
Biotechnolog, specjalista chorób metabolicznych, doradca żywieniowy

• Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Uniwersytet Humanistycznospołeczny
    – Oddział w Katowicach, Oddział we Wrocławiu
  • Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła w Opolu
  • Instytut Psychodietetyki we Wrocławiu
  • Poradnia Dietetyczna „Nutrima”
  • Członek Towarzystwa Psychodietetyki
  • Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki
  • Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

POBIERZ BILET

WYKŁAD 5 – piątek (17.03.2017 r., godz. 17:00). Neurobiologia altruizmu i współpracy.
Wykładowca: Prof. dr hab. n.przyr. Jerzy Vetulani
Psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik

• Polska Akademia Nauk, Instytut Farmakoterapii, Zakład Biochemii w Krakowie
  • Członek Polskiej Akademii Nauk
  • Członek Akademii i Umiejętności Towarzystwa Naukowego Warszawskiego

POBIERZ BILET

WYKŁAD 6 – sobota (18.03.2017 r., godz. 17:00). Zniekształcenia poznawcze w kryzysie choroby. Złudzenia w codziennej narracji życia.
Wykładowca: Mgr Jadwiga Koźmińska-Kiniorska
Psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany psychoonkolog i superwizor psychoonkologii, trener PTP

• Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach
  • Członek Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego
  • Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

POBIERZ BILET

WYKŁAD 7 – niedziela (19.03.2017 r., godz. 17:00). Empatyczny mózg – czyli neurony lustrzane w praktyce.
Wykładowca: Prof. nadzw. dr hab. Alicja Gałązka
Psycholog, lingwista, licencjonowana coach, wiceprezes Polskiego oddziału Coachingu ICC, międzynarodowy trener oraz pedagog, wykładowca i pracownik naukowy prywatnych

• Uniwersytet Śląski, Zakład Pedagogiki, Twórczości i Ekspresji Dziecka
  • Wyższa Szkoła Europejska im. Tischnera w Krakowie